Mutluluğun resmi de var hikayesi de

Bu güzel tabloyu resmeden Dianne Dengel 1939 yılında Amerika’da dünyaya gelmiş. Annesi yeteneğini keşfetmiş ancak ne yazık maddi durumları pekiyi değilmiş. Atık kağıtları toplayıp kızının resim yapmasını sağlamış. Dianne, fırça alamadığı için de bir müddet parmakları ile resimler yapmış ve her zaman yoksul olsa da yüzleri daima gülen mutlu insanlar resmetmiş. Hedeflerimize ulaşmak için bazen güzel imkânlara sahip olamayabiliriz ama Dianne gibi istekli ve azimli olursak bu bizi başarıya ulaştıran en önemli sebep olur.

Sizden gelenler

Dünyanın dört bir yanından arkadaşlarımız bu resimle ilgili bakın neler yazdılar.

Gülendam Cömert (8), Almanya

Bir kasaba varmış ve kasabada yaşayan bir aile varmış. Babası mısır tarlasında çalışırmış. Bir gün çocukların anneannesi ve dedesi gelmiş. Ve o akşam babası mısır tarlasından topladığı mısırları getirmiş. O akşam bol bol mısır yemişler.

Melek Ulu (11), İngiltere

Bir kış günü anneannem ve dedem eve geldi ve hep beraber mısır yedik. Kardeşim Leyla mısırını bizim Çomar’a kaptırdı. O çok şaşkın olsa da birlikte aynı anı yaşamak güzeldi.

Zehra Kılıçarslan (7), İngiltere

Bir gün güzel bir evde mutlu bir aile varmış. Anne onları yemeğe çağırmış, yemekte mısır varmış. Masaya herkes gelmiş. Bebeğin mısırını köpek almış ve bebek mısırı gidince çok şaşırmış. Bu arada anne de onlar için biraz daha mısır hazırlıyormuş.

Ahmet Erkan Ceylan (10), İsveç

Bir varmış bir yokmuş. Evvel zaman içinde kalbur saman içinde bir mısır tarlasının yanında yaşayan bir aile varmış. Günlerden bir gün yaz mevsimi iken babaanneleri ve dedeleri torunlarını ziyaret etmek için yola koyulmuşlar. Bu haberi alan anne ve baba da çocukları ile birlikte mısır toplamaya gitmişler. Eve döndüklerinde babaanne ve dedelerinin geldiğini görmüşler. Sonra içeri girip mısırları pişirmişler ve sofraya oturmuşlar ve mısırları yemeye başlamışlar. Mısırları yerken köpekleri küçük oğlanın mısırını kapmış. Bunu gören küçük oğlan da çok şaşırmış ve herkes gülmeye başlamış.

Elif Bahar (8), İngiltere

Bugün bu aile ilk kez bir araya geldi. Ve birlikte mısır yiyorlar. Bir köpek var bir bebeğin elinden mısırını alıyor ve herkes bunu komik buluyor. Sadece mısır yenmesinin nedeni ise herkesin mısırı çok sevmesi.

Neda Cantürk (11), Almanya

Ben burada huzurlu ve mutlu bir aile görüyorum. Beraber aynı masada oturup sohbet edip yemek yiyorlar. Çağımızın sorunu internetten uzak huzurlu bir yemek. Çoğu zaman çocuklar veya yetişkinler birbirleri ile sohbet etmek yerine yemek masasında bilgisayara, tablete, telefona veya televizyona gömülüp birbirlerinin yüzlerine bile bakmıyorlar. Oysa ki ailemizle birlikte geçirdiğimiz zamanlar en kıymetli zamanlardır ve biz bunun kıymetini bilmeliyiz.

Sema Çayıroğlu (11), Mısır

Bir ailenin çok parası olmasa da çok mutlularmış. Huzurlu ve sevgi dolu bir ailelermiş. Küçük şeyleri bile hep paylaşıyorlarmış.

Nihal Kulaksız (10), İsveç

Küçük bir köyde bir aile yaşarmış. Bir hafta sonu çocukların dedesi ve babaannesi evlerine gelmiş. Çocuklar mısırı çok sevdiği için mısır da getirmişler. Hep birlikte mısırlarını yerken dedesi ve babaannesi onlara güzel masallar anlatmış ve hep birlikte güzel bir hafta sonu geçirmişler.

Eda Kaya (9), Almanya

Ada’nın uzakta yaşayan dedesi ve ninesi onları ziyarete gelmişti. Bu yüzden tüm aile çok mutluydu. Hep beraber keyifli keyifli mısır yiyorlardı. Ama o da ne? Minik kız şaşkın ve üzgündü. Çünkü evin sevimli köpeği minik kızın elindeki mısırı çoktan kapmıştı bile. Tüm aile bu duruma kahkahalar atarak güldüler.

Süeda Nur (12), Türkiye

O gün Ahmet ve ailesi anneannesi ve dedesini çağırmışlardı. Kalabalık oldukları için ve hepsi mısırı çok sevdikleri için mısır pişirdi annesi. Ahmet’in köpeği Çilek mısır koçanını ısırmak için can atıyordu. Sonunda mısırlar pişer ve sıcak bir sohbet ile mısırı yerler. Ahmet’in kardeşi Ela tam mısırı yerken Çilek mısırı kapar. Gülüşürler ve sohbete devam ederler.

Arkadaşlar önümüzdeki sayı için bu resmin hikâyesini bize yazar mısınız?

[email protected]

Haber bültenine abone olun.

En son haberler, teklifler ve özel duyurulardan haberdar olmak için.

1 Yorum

  1. Cumà namazi kilinmisti herkes Evlerine gitmisti geriye Tek kalan imamdi imam tam eve giderken camiyi kaplumbagalar basmis ve imam yine yuce allahín yüce kudretini gormus ve kaplumbagalari. Tasimaya baslamis is bitince ev gelmis ve karisina olamlari anlatmis

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazınız
Lütfen isminizi yazın

Bu hafta en çok okunanlar