Güzel Yaşamanın Formülünü İsteyenler Buraya!

Kadir Afacan

William B. Irvine, “Güzel Yaşam Kılavuzu”nda basit, anlaşılır, şık, esprili ve eğitici bir dille bize Stoacıların güzel yaşam formüllerini sunuyor. Bu kitaptaki gizemi seveceksiniz! Eseri elinize aldığınızda bitirmeden bırakamayacaksınız. Nasır tutmuş yaralarınıza şifa olarak sizi motive edecek. Zihninizi özgürleştirecek, hakikatin saklı perdelerinin önünüzde açıldığını hissedeceksiniz. Kendi sanılarınızdan ve onlara kaynaklık eden duygularınızdan kurtulup ölçülü bir hayat yaşamak istiyorsanız bu kitabı bir kahve eşliğinde okumanızı tavsiye ediyorum.

Stoacıların Bulduğu Güzel Yaşam Formülleri Nelerdi?
  • Servetin, sosyal statünün, bir ömür hazların peşinde koşmanın insanı mutlu etmeyeceğini keşfettiler.
  • Zevklerin kölesi olmadan, hayata olumlu bir pencereden bakarak onun sunduğu imkânlardan nasıl keyif alabileceklerini düşündüler.
A Guide to The Good Live – The Ancient Art of Stoic Joy Güzel Yaşam Kılavuzu – Stoacı Sevinç Sanatı | William B. Irvine Çevirmen: K. Orkun Çatık Türkiye İş Bankası Kültür Yayınları | 296 Sayfa
Stoa Felsefesinin Değerlerine Dair 10 Madde
  1. Stoacılar, insanın kendini iyi etmesi için stratejiler geliştirdiler. Bunlardan biri, felaketi gelmeden önce görmekti.
  2. Değer verdikleri her şeyi sevdiler; ancak onları sonsuza kadar ellerinde tutamayacaklarının bilincinde olarak…
  3. İnsanın ihtiyaçlarının bitmeyeceğinin farkındaydılar. Arzu edilen şeylere kavuşur kavuşmaz ona duyulan ilginin kaybedileceğini biliyorlardı.

Haber bültenine abone olun.

En son haberler, teklifler ve özel duyurulardan haberdar olmak için.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazınız
Lütfen isminizi yazın

Bu hafta en çok okunanlar