Zekâ Yapay, Meslek Gerçek!

Kenan Kaleci

Yapay zekânın insanların elinden alabileceği meslekler neler? Evet, her yeni teknoloji ile insan en çok işini kaybetmekten korkuyor. Yapay zekânın hayatımıza girişi ile bu durum korkunun da ötesine geçti ve çoktan istatistiklere yansıdı bile. Elbette yapay zekâ bazı meslekleri ortadan kaldırabilir; fakat bazı mesleklerin de önem kazandığı su götürmez bir gerçek…Peki, işimizi kaybetmemek için gelişen teknolojilerden nasıl faydalanabiliriz? Hâlâ bir işiniz varsa bu soruya cevap bulmak için geç kalmış sayılmazsınız. Peki ya daha yolun başındaysanız, henüz mesleğinize karar vermediyseniz? İşte yapay zekâ ile yıldızı parlayan beş meslek.

WhatsApp’a Sohbet Şifreleme Geliyor

PlayStation 900 Kişiyi İşten Çıkaracak

Star Wars Hayranlarına Kötü Haber

HAYATIMIZI KOLAYLAŞTIRAN UYGULAMALAR

hemingwayapp.com
Adını Amerikalı usta yazar Hemingway’den alan web uygulaması, yazıyla hemhâl olanlar için güzel bir seçenek. Verdiğiniz metinde ne kadar zarf, edilgen çatı kullandınız ya da hangi cümlelerin okunması “zor” ya da “çok zor” anında söylüyor. Yapay zekâ destekli ücretli planda metni düzeltmek de mümkün.

NASA
NASA, çoğu belirli bir odağa sahip birçok uygulamaya zaten sahip. Ancak, uzay ajansının bu amiral gemisi uygulama çok çeşitli NASA içeriklerini bir araya getiriyor. Uzay meraklıları ve minik zihinler uzay ajansının faaliyetleri hakkında çok sayıda haber, video ve bilgiyi bu tek mobil uygulamada bulabilir.

Haber bültenine abone olun.

En son haberler, teklifler ve özel duyurulardan haberdar olmak için.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazınız
Lütfen isminizi yazın

Bu hafta en çok okunanlar