Elon Musk: Bir şey yeterince önemliyse, sonucu düşünmeden mutlaka denenmeli

VEFA KORKMAZ

Teknolojinin dahi çocuğu Elon Musk, henüz 12 yaşındayken, kendi kendine öğrenerek 6 ayda programladığı Blastar isimli bir video oyununu 500 dolara, 1999’da kurduğu Zip2 yazılım şirketini ise 340 milyon dolara Compaq firmasına satar.

Mars’ta kalıcı bir koloni kurmak istiyor

2000 yılında PayPal’ı hemen ardından da SpaceX’i kuran Musk, Mars’ta kalıcı bir koloni inşa etmek istediğini belirtiyor. Musk, “Mars’ta kendi kendine yeten bir şehir kurmayı hedefliyorum. Sadece birkaç kişi veya üs değil, kendi kendini idame ettiren bir şehir.” ifadelerini kullanıyor.

Bu yatırımlarla da yetinmeyen Musk, 2004 yılında Tesla’yı kurarak geliştirdiği elektrikli otomobil ve tırlar ile otomotiv sektöründe devrim yaptı.

Uzay yolculuğu, yapay zekâ, tüm dünyada ucuz internet, Solaryum kiremitli çatılar gibi birçok fikrin ve girişimin sahibi olan Musk, 190 milyar dolarlık servetiyle dünyanın en zengin ikinci insanı durumunda.

Elon Musk birçok insanın hayal bile edemediği bu başarısını şu sözlerle açıklıyor: “Eğer bir şey yeterince önemliyse muhtemel sonuç başarısızlık olacaksa bile denenmelidir.”

Haber bültenine abone olun.

En son haberler, teklifler ve özel duyurulardan haberdar olmak için.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazınız
Lütfen isminizi yazın

Bu hafta en çok okunanlar