Balkonlara Tatil Geldi!

Berfin Özden

Yaz aylarında serin yaylalara çıkmayı, ferah bahçelerde gezmeyi, mavi denizlerde yüzmeyi hepimiz isteriz; ancak bu her yıl mümkün olmayabilir. Siz de bu yazı “evde” geçirecek olanlardansanız size güzel bir haberim var! Küçük ve tatlı dokunuşlarla evinizin açık alanlarını pekâlâ bir tatil köşesine çevirebilirsiniz.

Çok Amaçlı Balkonlar

Pek çoğumuzun aklına tatil denilince “huzur” ve “rahatlık” gelir. Kolay kolay ele geçmeyen bu ikiliye ulaşmak için ille de bembeyaz kumları ve masmavi sularıyla ünlü Meksika sahillerine gitmeniz gerekmiyor. Varsa bahçenizi, yoksa balkonunuzu kolaylıkla huzur ve rahatlık dolu bir mekâna dönüştürebilirsiniz. Bunun için birkaç küçük adım atmanız yeterli. İlk olarak kullanacağınız alanı iyi belirlemelisiniz. Gerisi, bu alanı nasıl kullanacağınıza karar vermeye kalıyor. Zira balkonlarınızı ailenizle akşam yemeği yiyeceğiniz bir yere de dönüştürebilirsiniz, dostlarınızla söyleşeceğiniz bir oturma alanına da.

Mis Kokulu Bitkiler

Kapalı alanlarda olduğu gibi açık alanlarda da mekânı canlandırmanın en pratik ve estetik yolu, doğru bitkileri kullanmaktan geçiyor.

Haber bültenine abone olun.

En son haberler, teklifler ve özel duyurulardan haberdar olmak için.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazınız
Lütfen isminizi yazın

Bu hafta en çok okunanlar